APTGF100DA120T1G
Contact Now
APTGF100DA120T1G
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 130 A
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : -
Package / Case : SP1
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 3.7V @ 15V, 100A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : SP1
Mfr : Microchip Technology
Operating Temperature : -
Current - Collector Cutoff (Max) : 250 µA
IGBT Type : NPT
Power - Max : 735 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 6.5 nF @ 25 V
Configuration : Single
NTC Thermistor : Yes
Description : IGBT MODULE 1200V 130A 735W SP1
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module NPT Single 1200 V 130 A 735 W Chassis Mount SP1